Kominy ceramiczne i pustaki z keramzytu
Nasz komin PDF Drukuj

Komin ceramiczny, z wentylacją lub bez. Prosty w montażu, kwasoodporny, odporny na pożar, ekologiczny. Wkład z ceramiki, o  średnicy 180 i 200mm, odporny na temperaturę do 600 st.C Izolowany wełną mineralną firmy Rockwool.

Postawienie tradycyjnego komina nastręcza sporych trudności. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kupienie zestawu kominowego z prefabrykowanych elementów, którego budowa przypomina stawianie konstrukcji z klocków. Głównym atutem takich zestawów jest możliwość tworzenia zwartych i tanich wielokanałowych systemów kominowych spełniających wymogi norm budowlanych, wentylacyjnych i pożarowych.

komin ceramiczny

Kominy wykonywane z naszych obudów zachowują wszystkie pozytywne cechy tradycyjnych instalacji ( solidność, niska bezwładność cieplna) a są dodatkowo całkowicie odporne na działanie kondensatu i uniwersalne. Są też bardzo łatwe w montażu. Prefabrykowane obudowy wykonane z keramzyto-betonu posiadają otwór specjalnie dobrany do wkładów ceramicznych i metalowych. Wkłady te obłożone sprasowaną, profilowaną wełną mineralną (izolacja termiczna) wpuszcza się z góry w otwór obudowy.