Kominy ceramiczne i pustaki z keramzytu
Keramzyt luzem PDF Drukuj


W celach izolacyjnych najczęściej stosowana jest frakcja 10-20 mm o ciężarze objętościowym ok. 290 kg/m3, wytrzymałości 0,75 MPa i współczynniku l = 0,10 W/mK.

ZALETY:
Niski ciężar, porowata struktura i bardzo wysoka temperatura w procesie produkcji powodują, że izolacja keramzytowa jest niepalna, mrozoodporna, niepodatna na działanie gryzoni, grzybów i pleśni oraz chemicznie obojętna.

schemat izolacji

Gliniane granulki mają małą nasiąkliwość i szybko wysychają. Warstwa zagęszczonego keramzytu stanowi doskonałą izolację cieplną i akustyczną. Keramzyt maxit wykorzystany do izolacji może być wielokrotnie używany, ponieważ nie traci swoich właściwości z upływem czasu. Jest to materiał prawie niezniszczalny - jego trwałość można porównywać z „żywotnością” wysokiej klasy cegły. Keramzyt maxit wytwarzany w Gniewie jest dwa razy lżejszy i posiada dwukrotnie lepsze właściwości izolacji termicznej w porównaniu z innymi lekkimi kruszywami produkowanymi w Polsce!

worki BB
DOSTAWA:
Keramzyt maxit jest łatwo dostępny dla inwestorów – zależnie od rodzaju prac może być dostarczany bezpośrednio na plac budowy: luzem za pomocą samochodów samowyładowczych o ładowności 60-75 m3, w workach big-bagach o pojemności 1,5 lub 2,0 m3